Bralna značka

Bralna značka v šolskem letu 2017/2018

Učenci morajo v šolskem letu 2017/2018 prebrati in obnoviti:

RAZRED

1.

2 zgodbi + 1 pesem iz izbrane pesniške zbirke

2.

4 zgodbe + 1 pesem iz izbrane pesniške zbirke

3.

5 zgodb + 1 pesem iz izbrane pesniške zbirke

4.

3 zgodbe + 1 pesem iz izbrane pesniške zbirke

5.

4 zgodbe + 1 pesem iz izbrane pesniške zbirke

6.

5 zgodb (od tega je lahko en strip, ena knjiga mora biti slovenskega avtorja, če bralec tekmuje za Cankarjevo priznanje, se mu upošteva ena knjiga)

7.

8.

6 zgodb (od tega je lahko en strip, ena knjiga mora biti slovenskega avtorja, če bralec tekmuje za Cankarjevo priznanje, se mu upošteva ena knjiga)

9.

Izbrane knjige morajo biti primerne učenčevi starosti in sposobnostim.

Knjige lahko izbirajo v šolski knjižnici, kjer imajo za BZ posebej izbrane knjige na knjižnih policah. Lahko pa jih izberejo tudi v kateri drugi knjižnici ali na domači knjižni polici.

Zlati bralec/zlata bralka lahko postane učenec/učenka, ki je vseh devet let bral/a in končal/a BZ.

Mentorica BZ Katja Kraljič