NAŠA MALA KNJIŽNICA

Naša mala knjižnica (NMK) je zabaven in poučen projekt, ki spodbuja branje in razvoj bralne pismenosti. Namenjen je najmlajšim bralcem, od vrtca do 5. razreda osnovne šole. Otroke skozi šolsko leto pospremi skrben izbor mladinske literature priznanih slovenskih in tujih avtorjev. Z mednarodnim sodelovanjem in gostovanjem tujih pisateljev otroci spoznavajo tuje kulture in književnost. Sodelujoči pisatelji projekt soustvarjajo ter v njem aktivno sodelujejo. Pomagajo pripraviti zabavne naloge za Ustvarjalnike ali napišejo pismo presenečenja, ki ga lahko prejmejo tisti, ki sodelujejo v projektu. Projekt je zasnovan tako, da spodbuja branje in otrokovo kreativnost, za dodatno motivacijo pa poskrbijo zanimive aktivnosti, katerim se posamezniki pridružijo po svojih željah in zmožnostih. Udeleženci projekta berejo vrhunske mladinske avtorje, se z nalogami poglabljajo v različne plasti besedila, izdelujejo književne junake, samostojno zapisujejo svoja mnenja o knjigah, berejo pisma, ki jim jih pošljejo avtorji, rešujejo detektivske naloge ter se potegujejo za lepe nagrade.

Vir: http://www.nasamalaknjiznica.si/o-projektu-po-solah/

Letošnje šolsko leto smo v projekt vključeni knjižnica in oddelki podaljšanega bivanja. Knjige bomo prebirali v knjižnici ob določenih dnevih po urniku. Ustvarjali bodo otroci skupaj z učiteljicami, knjižničarko ali kdaj tudi doma. Nekateri učenci bodo uporabljali ustvarjalnik, nekateri  bodo ustvarjali po svoje, brez ustvarjalnika.

URNIK

DAN/URA PONEDELJEK TOREK SREDA ČETRTEK PETEK
4. ura (10.20-11.05)
5. ura (11.10-11.55) PB 2. razred (Brigita) PB 3. razred (Mojca)