Tudi letos bomo z našimi učenci na tretji petek v novembru obeležili Dan slovenske hrane in si pripravili Tradicionalni slovenski zajtrk. Načrtujemo dan dejavnosti, kjer bomo spoznavali življenje in vlogo naše pomembne opraševalke pri pridelavi sadja, saj je letošnji slogan Tradicionalnega slovenskega zajtrka »Zajtrk s sadjem – super dan!« Pripravili bomo razstavo različnih sort jabolk našega lokalnega dobavitelja in dali poudarek na pomembnosti vključevanja sadja v jedilnik. Nekaj  izdelkov naših učencev že občudujemo na oglasnih deskah v šoli saj je to tematika, ki ji posvečamo veliko pozornosti skozi celo šolsko leto.

Pridružili smo se tudi vseslovenski akciji priprave tradicionalnega slovenskega kosila in drugih domačih jedi, ki smo jih vključili v jedilnik v tem tednu in jih posebej označili.