MEDNARODNI DAN STRPNOSTI – DAN ZA STRPNOST IN PRIJATELJSTVO

Mednarodni dan strpnosti – dan za strpnost in prijateljstvo, ki je v letošnjem šolskem letu potekal na temo Lepa beseda lepo mesto najde, smo obeležili tudi na naši šoli in podružnici Cven.

V tednu mednarodnega dne strpnosti, ki ga obeležujemo 16. novembra, smo se pri razrednih urah in pri podaljšanem bivanju pogovarjali in izdelovali na temo projekta, ki ga organizira Izobraževalni center Eksena. V projektu so sodelovali učenci od 1. do 9. razreda in mentorji razredniki ter učiteljice podaljšanega bivanja. Učenci so svoja razmišljanja izrazili skozi likovne izdelke, šestošolci pa so pisali pesmi.

Z izbranimi izdelki bodo učenci z mentorji sodelovali na natečaju, ki ga organizira Izobraževalni center Eksena. Z nastalimi izdelki smo v šoli pripravili razstavo, ki na različne načine prikazuje, da prijazno sporazumevanje naleti na enak odziv in ima ugodne učinke na vse udeležence.

Tatjana Ilešič, koordinatorica projekta