NAJDALJŠI BRALNI VLAKEC

Letos se je po Sloveniji od neverjetnega in množičnega čuha-puhanja kar kadilo v okviru projekta Naša mala Knjižnica (NMK)! V dejavnosti je sodelovalo kar 136 različnih razredov in vrtčevskim skupin. V bralnem vlakcu zares šteje prav vsaka knjiga in le pomislite, kakšen uspeh je, da so vsi sodelujoči skupaj ustvarili lokomotivo, ki za seboj vleče kar 20 051 vagončkov!Založba KUD Sodobnost se je odločila, da nagradi kar tri sodelujoče razrede/skupine:1. Najhitreje in najsiloviteje so po bralnih tirih drveli učenci 2. razreda podaljšanega bivanja (3.OPB) OŠ Ivana Cankarja Ljutomer, saj je 21 učencev samostojno v razredu, v knjižnici ali doma  prebralo kar 1535 knjig.
2. Na drugo mesto so pribrzeli otroci iz vrtca pri OŠ Čepovan, v katerem je 17 otrok poslušalo ali pripovedovalo kar 875 knjig. 3. Tretje mesto pa so zasedli učenci OŠ Solkan, POŠ Grgar, kjer je 14 učencev prebralo 626 knjig. Zmagovalni razredi bodo nagrajeni z nagradnim obiskom ustvarjalca/ke knjig, ki so vključene v projekt.

Vsem sodelujočim učencem še enkrat izrekam iskrene čestitke!

Mentorica, Marjeta Kuhar