MEDNARODNA IZMENJAVA MLADINSKEGA PEVSKEGA ZBORA IN UKULELE BANDA NA MADŽARSKEM

4.6.2024 smo se učenci MPZ in ukulele benda Osnovne šole Ivana Cankarja Ljutomer zbrali zjutraj ob 4.15 na avtobusni postaji v Ljutomeru. Z nami so se v Budimpešto odpravili naš zborovodja učitelj Vito Žerdin, ravnatelj Jan Filipič, podravnateljica Martina Kuzma, učiteljica Natalija Šparakl ter pianistka Valentina Babič. Na gostujočo šolo smo prispeli dopoldan, nato pa je sledil ogled in spoznavanje z učenci. Tekom tedna smo imeli kar 4 nastope in sicer za gostujočo osnovno in srednjo šolo, osnovno in srednjo katoliško šolo, Veleposlaništvo Republike Slovenije na Madžarskem ter nastop na dobrodelnem koncertu šole, ki nas je gostila. Ogledali smo si Budimpešto, se povzpeli na vrteče se kolo ter si ogledali razstavo Divas&icons. Poskusili smo tudi njihovo sadno juho ter sladkano solato. Skupaj smo zelo uživali in bi izkušnjo še enkrat ponovili. Ko je napočil dan odhoda, smo se ob 9.00 začeli počasi zbirati ter peljati proti Balatonu, kjer smo se lahko kopali ter opravili kosilo. Okrog 17.30 smo se navdušeni in veseli varno vrnili na avtobusno postajo Ljutomer.

Špela Plavec