DRAŽGOŠKI KRUHKI

Danes, v torek 21.5.2024, je bil za udeležence čebelarskega krožka na Osnovni šoli Ivana Cankarja v Ljutomeru, prav poseben dan. Imeli smo gosta z Gorenjske. Gostili smo
predsednika Čebelarskega društva Šenčur Viljema Kavčnika in njegovo ženo Darinko. Prišla sta z namenom, da udeležence čebelarskega krožka naučita izdelovanje dražgoških kruhkov.
S seboj sta imela ves potreben material in znanje. Otroci so kruhke izdelovali z veseljem in navdušenjem. Delo jim je šlo zelo dobro od rok. Vsak izdelek je unikaten. Narejene dražgoške kruhke bodo spekli v šolski kuhinji. Pečene kruhke bodo otroci odnesli domov kjer jih bodo imeli za spomin ali pa jih bodo pojedli.
Najlepša hvala g. Viljemu in ga. Darinki za prijetno izkušnjo.
Po čebelarskem krožku sta si gosta ogledala učni čebelnjak, ki stoji v bližini šole.

Naj medi!!